Polska, Lublin

Dodano: 17.12.2009

Polska, Lublin: ks. Andrzej Szostek MIC szefem Rady Programowej Centrum JP II

Przewodniczącym powołanej przez arcybiskupa Józefa Życińskiego Rady Programowej Centrum Jana Pawła II w Lublinie został były rektor KUL i uczeń Karola Wojtyły – ks. prof. Andrzej Szostek MIC.

W radzie znaleźli się także ks. prof. Alfred Wierzbicki, profesorowie Wiesław Kamiński, Elżbieta Wolicka-Wolszleger, Piotr Gut, oraz Cezary Ritter z Instytutu Jana Pawła II, plastyk Dobrosław Bagiński i filmowiec Grzegorz Linkowski.

Powołane przez metropolitę lubelskiego Centrum ma być wedle słów ks. prof. Wierzbickiego „trwałym i wybiegającym w przyszłość elementem obecności Karola Wojtyły”. Rada programowa, którą powołał abp Życiński, ma wypracować program oddziaływania kulturalnego w nawiązaniu do dziedzictwa Jana Pawła II. – Chodzi zarówno o dokumentację, w postaci choćby filmów, książek, materiałów audiowizualnych, ale także o pewien program, aby przełożyć sens wydarzenia, jakim był ten pontyfikat, również na dzisiejsze wyzwania – wyjaśnia ks. prof. Wierzbicki. Duchowny podkreśla, że w naszym społeczeństwie wciąż żywa jest pamięć o papieżu Polaku, a rada ma skupić się na kultywowaniu jej wśród przyszłych pokoleń.

Pierwsze spotkanie rady zaplanowano na 19 marca. Jej członkowie zaproponują wtedy wstępne projekty, których realizacją zajmie się Centrum.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

Inne aktualności

2018-03-05T16:17:19+02:00