Marianki: Śluby wieczyste pięciu seminarzystów

mp681
Dwóch Polaków (choć jeden z Francji), Białorusin i dwóch Rwandyjczyków złożyło w  sobotę 13, października 2018 roku, swoje śluby wieczyste.

Przy udziale około 40 kapłanów (głównie marianów z Polski, Białorusi i Rwandy), braci zakonnych, seminarzystów, nowicjuszy i postulantów, pięciu alumnów mariańskiego seminarium duchownego w Lublinie złożyło śluby wieczyste:
Ja […] / na chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego / oraz ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, / dla wspierania zmarłych i szerzenia Królestwa Bożego, / składam Bogu Wszechmogącemu w Zgromadzeniu Księży Marianów / Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, / według Konstytucji tego Zgromadzenia, / trzy śluby: / czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. / Niech Bóg tego we mnie dokona i niech mi dopomoże ta święta Ewangelia / oraz wstawiennictwo Niepokalanej Maryi i Świętego Ojca Stanisława, / naszego Założyciela i wszystkich świętych. / Amen.

W zakładce multimedia można znaleźć zarówno galerię zdjęć z tej uroczystości, jak i nagranie z części Mszy świętej – liturgię słowa wraz z homilią i pełny obrzęd złożenia profesji wieczystej przez Kacpra, Pawła, Eliasza, Cedrika i Alfreda.

Autor: Piotr Kieniewicz