Obrady kapituły zwyczajowo rozpoczęła Msza św. konwentualna o Duchu Świętym wprowadzająca uczestników w dzień skupienia. W pierwszym dniu obrad zebrani wysłuchali najpierw sprawozdania przełożonego powincji ks. Chrisa Alara MIC o stanie prowincji, a następnie swoje raporty przedstawili wszyscy przełożeni domów zakonnych oraz marianie odpowiedzialni za poszczególne dzieła prowincji. Po sprawozdaniach była możliwość zadawania pytań oraz udzielania dodatkowych informacji.
Kolejnym zadaniem członków kapituły, podzielonych w odpowiednich komisjach, było rozpatrzenie wniosków, jakie wpłynęły od poszczególnych domów zakonnych oraz indywidualnych współbraci. Wnioski, które uzyskały aprobatę komisji zostały następnie poddane głosowaniu na sesji plenarnej, aby w konsekwencji znaleźć swoje miejsce w Statutach prowincjalnych, które po przejrzeniu zostały ponownie zatwierdzone na kolejne trzechlecie. Obrady zakończono wieczorem w czwartek 7 maja wspólnym odśpiewaniem Te Deum Laudamus.



