Ksiądz Rinalds Stankevičs MIC został kawalerem Orderu Trzech Gwiazd

Prezydent Republiki Łotewskiej Raimonds Vejonis w czwartek, 3 maja 2018 roku na uroczystej ceremonii w Zamku Ryskim wręczył nagrody państwowe.

Wśród nagrodzonych jest ks. Rinalds Stankevičs MIC, przełożony domu zakonnego pw św. Alberta Wielkiego w Vilani, proboszcz parafii Vilani, Ostrone, Nagli i Rikava oraz wice-przewodniczący Konferencji Instytutów Życia Konsekrowanego na Łotwie.

Prezydent podziękował wszystkim obecnym za wielką miłość do Ojczyzny i za wieloletnią pracę dla dobra państwa. „Order Trzech Gwiazd, Order Viestura oraz Krzyż Uznania są częścią naszej historii. Te nagrody od momentu ich ustanowienia aż do dziś opowiadają o ludziach, imiona i pracę których wspominamy i czcimy. Imiona tych ludzi są wpisane w historię” – powiedział prezydent.

„Ks. Rinalds Stankevičs MIC został kawalerem Orderu Trzech Gwiazd za „ofiarną pracę duszpasterską, za bezinteresowny wkład w renowację i zachowanie kościołów i pomników kultury w Latgalii” – zaznaczone w deklaracji nagrodzenia. Natomiast sam nagrodzony powiedział, że jest to nagroda nie dla niego, ale dla całego Zgromadzenia.

Łotwa, Riga

3 maja 2018