W sobotę 24 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Zgromadzenie Księży Marianów przeżywało szczególne wydarzenie – święcenia prezbiteratu diakona Janusza Wiczarskiego MIC. W obecności rodziny, współbraci, pielgrzymów oraz pod czułym spojrzeniem Maryi, Królowej Polski, przyjął on święcenia kapłańskie. Uroczystości przewodniczył bp Jacek Grzybowski, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Po ośmiu latach formacji, gotowy do służby i realizacji charyzmatu powołania mariańskiego, ks. Janusz Wiczarski MIC definitywnie odpowiedział na głos Pana. W czasie liturgii, w obecności całej wspólnoty, wyraził wolę przyjęcia święceń oraz gotowość pełnienia posługi kapłańskiej w Kościele. W czasie śpiewu Litanii do Wszystkich Świętych proszono, aby stał się on sługą według Serca Bożego. W uroczystości wziął udział, specjalnie przybyły z Londynu, ks. Michał Kozak MIC – wujek neoprezbitera.

1 czerwca ks. Janusz odprawił swoją pierwszą Mszę świętą w parafii rodzinnej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu. Gratulujemy i życzymy owocnej i gorliwej posługi.