Portugalia, Balsamão: Zmarł br. Paweł Musik MIC. Żył lat 94 w Zgromadzeniu 67.

O świcie 1 grudnia 2020 roku odszedł do Domu Ojca br. Paweł Musik MIC z wikariatu portugalskiego. Brat Paweł urodził się 15 stycznia 1926 roku w miejscowości Bibiela na Śląsku, w Polsce. Po drugiej wojnie światowej wstąpił do nowicjatu Księży Marianów w Hereford w Anglii, gdzie 24 maja 1953 r. złożył pierwszą profesję zakonną.

W pierwszych latach życia zakonnego pracował w Anglii jako furtian, ogrodnik i kucharz, wykonując te obowiązki z wielką prostotą i pokorą.

W 1965 r. został przeniesiony do Portugalii, gdzie spedził większość swojego życia zakonnego. Pełnił tam m.in. funkcje wychowawcy w niższym seminarium prowadzonym przez marianów w Balsamão.

W swojej posłudze zakonnej wyróżniał się gościnnością, z jaką witał pielgrzymów przybywających do Fatimy oraz jowialnością okazywaną wszystkim, którzy z nim żyli. Był wielkim wielbicielem Maryi Niepokalanej i zagorzałym apostołem Bożego Miłosierdzia, gorliwie promującym odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15 we wszystkich okolicznościach swojego życia zakonnego.

Jego pogrzeb odbył się 2 grudnia 2020 w Balsamão, gdzie został pochowany na miejscowym cmentarzu mariańskim.