Włochy, Rzym

Dodano: 27.12.2008

Bł. Jerzy Matulewicz — obchody w Rzymie

We wtorkowy wieczór 27 stycznia kaplica domu generalnego księży marianów w Rzymie zgromadziła wielu naszych przyjaciół i współpracowników. Na doroczne święto ku czci bł. Ojca Jerzego Matulewicza, Odnowiciela Zgromadzenia, zapraszamy zawsze tych, z którymi na co dzień spotykamy się w mniej świątecznych okolicznościach. Przybyły więc licznie siostry zakonne z wielu zgromadzeń, dla których pełnimy posługę kapelanów, nasz domowy lekarz, kilku księży i dziennikarzy, jak również okoliczni mieszkańcy przychodzący do nas często na mszę św. oraz nasi osobiści znajomi i przyjaciele – w sumie blisko 50 osób.

Uroczystym nieszporom przewodniczył wikariusz generalny Zgromadzenia i przełożony domu ks. Marek Szczepaniak, który wygłosił również homilię, przybliżającą postać Błogosławionego, ze szczególnym odniesieniem do patrona bieżącego roku, którym jest dla całego Kościoła św. Paweł Apostoł. Wspólną modlitwę uświetnił duet muzyków, grających na skrzypcach i instrumencie klawiszowym.

Po liturgii godzin wszyscy obecni przenieśli się do refektarza na świąteczną kolację, przygotowaną przez posługujące w naszym domu siostry józefitki. Spotkaniu przy stole towarzyszyła bardzo radosna atmosfera, będąca znakiem przyjaźni i braterstwa.

Inne aktualności

Wietnam: Pierwsze śluby w Sajgonie

Wrzesień 9, 2020|

15 sierpnia 2020 roku, w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki i Patronki, w imieniu Przełożonego Generalnego naszego Zgromadzenia, przyjąłem pierwsze śluby zakonne od naszych pierwszych Wietnamskich Współbraci. Są to Jan Chrzciciel Nguyen Van Bien, Piotr Nguyen Tien Dung i Piotr Nguyen Van Ha.

Kamerun: uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego

Czerwiec 6, 2020|

18 maja to dzień szczególny dla Zgromadzenia Księży Marianόw; wspominamy wówczas naszego Ojca Założyciela, św. Stanisława Papczyńskiego. Tegoroczne uroczystości w Wikariacie Kameruńskim odbyły się w naszym domu seminaryjnym w Ngoya.

2020-01-07T15:07:29+01:00
Go to Top