Polska, Warszawa

Dodano: 18.05.2012

Liturgiczne święto św. Stanisława Papczyńskiego

Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzi dziś liturgiczne święto swojego Założyciela św. Stanisława od Jezusa Maryi Papczyńskiego (1631-1701).

Błogosławiony był wielkim miłośnikiem życia zakonnego, propagatorem kultu Niepokalanego Poczęcia NMP, orędownikiem zmarłych cierpiących w czyśćcu, wrażliwym na los ludzi zaniedbanych religijnie, moralnie i społecznie. Zasłynął także jako profesor retoryki, znakomity kaznodzieja i kierownik duchowy (z jego posługi spowiedniczej korzystali nuncjusz apostolski w Rzeczpospolitej i król Jan III Sobieski). Współcześni nadali mu tytuł apostoła Mazowsza. Był także zatroskany o los Rzeczpospolitej, czemu wielokrotnie dawał wyraz w swoich pismach.

O. Stanisław Papczyński, syn ziemi sądeckiej, został beatyfikowany w 2007 roku przez kard. Tarcisio Bertone SDB. Główne uroczystości ku czci Błogosławionego odbędą się w najbliższą niedzielę, w Górze Kalwarii na Mariankach, gdzie złożone są jego relikwie. Uroczystej Eucharystii o godz. 12.00 przewodniczyć będzie bp Grzegorz Ryś z Krakowa.

Więcej o Założycielu Marianów dowiesz się tutaj.

Módlmy się.
Boże, Ty w swojej Opatrzności powołałeś św. Stanisława, prezbitera, do szerzenia czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i niesienia pomocy zmarłym w czyśćcu, spraw, prosimy, abyśmy za przykładem jego życia i apostolskiej działalności głosili pełnię łaski i świętości Matki Twojego Syna i wypraszając miłosierdzie dla zmarłych, dostąpili udziału w prawdziwej ojczyźnie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2020-01-09T16:17:17+01:00