Czechy, Brumov Bylnice

Dodano: 23.06.2012

Czechy: mariański jubileusz w Brumovie-Bylnicach

Na początku lipca 1992 r. marianie podjęli duszpasterską pracę w powierzonych nam przez bp. Jana Graubnera parafiach Brumov-Bylnice oraz Nedašov, a tym samym w Czeskiej Republice. W ubiegłą sobotę obchodziliśmy 20. rocznicę naszej pracy na ziemiach czeskich. Uroczystość rozpoczęła uroczysta msza święta, pod przewodnictwem bpa Josefa Hrdlički. W kazaniu biskup podkreślał jak wielką pomocą jest dla Kościoła czeskiego praca polskich księży, w tym także marianów.

Oprócz licznie przybyłych parafian, gościliśmy także księży z okolicznych parafii oraz marianów, którzy pracowali na Morawach. Po mszy świętej kontynuowaliśmy świętowanie przy wspólnym obiedzie, na który byli także zaproszeni liczni współpracownicy świeccy.

Popołudnie spędziliśmy wspólnie z parafianami na brumowskim zamku, gdzie czekał nas ciekawie zaplanowany program: był występ kapeli, potem cyrkowe zmagania, w których mogły wziąć udział także dzieci, a na koniec występ grupy teatralnej.

Grzegorz Tanderys MIC

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2019-12-05T19:05:30+01:00