Ameryka Północna 

Dodano: 01.10.2006

Nowa prowincja Zgromadzenia Księży Marianów

Dwie istniejące dotychczas prowincje Zgromadzenia Księży Marianów w Ameryce Płn.: prowincja pw. św. Stanisława Kostki i prowincja św. Kazimierza połączyły się w prowincję pw. Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia.

Były przełożony generalny w latach 1999-2005, ks. Mark Garrow MIC, został wybrany przełożonym nowej, złączonej prowincji mariańskiej. Siedziba nowych władz prowincji będzie w Stockbridge, w stanie Massachusetts.

Tuż przed wyborem na prowincjała ks. Mark był prefektem formacji i przełożonym mariańskiego domu studiów w Waszyngtonie, okręg Columbia.

Wraz z wyborem nowego przełożonego prowincji dokonano także wyboru nowej rady prowincjalnej. Do rady zostali wybrani członkowie byłych prowincji św. Kazimierza i św. Stanisława Kostki: ks. Daniel Cambra MIC, wikariusz prowincjalny; ks. Kazimierz Chwałek MIC, II radny; ks. Timothy Roth MIC, III radny; oraz ks. Donald Calloway MIC, IV radny.

Od momentu otrzymania święceń kapłańskich ks. Garrow odznaczał się dużym zaangażowaniem w realizacji mariańskiego charyzmatu szerzenia nabożeństwa do Matki Bożej Niepokalanej oraz kultu Bożego Miłosierdzia, pełniąc wiele odpowiedzialnych funkcji w mariańskiej wspólnocie zakonnej. Jak sam ks. Garrow stwierdził: „Żyjemy w zranionym świecie, ale uważam, że marianie niosą wiernym otuchę (…) Jesteśmy powołani, aby ukazywać wspaniałą przyszłość, którą Bóg nam obiecuje i zaprasza wszystkich do stawania się jej częścią.”

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2020-01-06T19:25:17+01:00