Rwanda, Nyakinama

Dodano: 08.09.2011

Rwanda: pierwsze śluby br. Josepha w Nyakinama

8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w kościele parafialnym w Nyakinama po zakończeniu nowicjatu br. Joseph Mukasa złożył pierwsze śluby zakonne, natomiast bracia Emmanuel Habumuremyi i Evariste Ndabagoragora odnowili swoje przyrzeczenia na rok.

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił przełożony wikariatu rwandyjskiego ks. Leszek Czeluśniak MIC. W koncelebrze uczestniczyli: mistrz nowicjatu ks. Marek Ciebień MIC, moderator postulatu ks. Andrzej Tokarczyk MIC, proboszcz parafii Nyakinama ks. Grzegorz Leszczyk MIC oraz ks. Bogusław Gil MIC, który poprowadził rekolekcje przygotowujące naszych braci do złożenia profesji.

W homilii ks. Leszek mówił o życiu zakonnym, o trudzie jakie z sobą niesie, ale i o pięknie oraz wielkiej radości, jaką niesie oddanie się całkowicie Bogu przez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

W Eucharystii uczestniczyło około 1800 wiernych; szczególnie dużą liczbę stanowiły dzieci i młodzież. Liturgię upiększył chór parafialny oraz zespół taneczny dzieci z parafii Nyakinama.

Na zakończenie brat Joseph podziękował przełożonemu wikariatu oraz księżom formatorom za pomoc i przygotowanie go do życia zakonnego podczas dwóch lat formacji w postulacie I nowicjacie.

Po Eucharystii wszyscy marianie udali się do refektarza na uroczysty posiłek. Na zakończenie ks. przełożony odczytał neoprofesowi życzenia nadesłane przez o. generała Andrzeja Pakułę MIC.

Życzymy br. Josephowi darów Ducha Świętego na dalsze lata formacji, jakie podejmie w seminarium w Kamerunie.

Łukasz Latawiec MIC

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2019-12-04T22:02:49+01:00