Polska, Góra Kalwaria

Dodano: 25.05.2008

Polska, Góra Kalwaria: święcenia prezbiteratu

Do wpatrywania się we wzór kapłaństwa, jaki pozostawił nam Jan Paweł II i bycia świadkiem Bożej miłości wezwał nowo wyświęconych kapłanów ks. bp Tadeusz Pikus. Biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej udzielił sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu w sobotę, 24 czerwca, dwóm diakonom ze Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Rafałowi Krauze i ks. Łukaszowi Wiśniewskiemu. Uroczystość miała miejsce w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii.

W uroczystości wzięli udział współbracia zakonni na czele z przełożonym prowincji o. Pawłem Naumowiczem MIC, księża z rodzinnych parafii neoprezbiterów, rodziny, a także wierni z parafii w Górze Kalwarii i Lublinie oraz członkowie wspólnot, w których posługiwali księża neoprezbiterzy.

Nowo wyświęceni mariańscy kapłani pochodzą z Pomiechówka (ks. Łukasz Wiśniewski) w diecezji płockiej oraz z Polany (ks. Rafał Krauze) w archidiecezji przemyskiej.

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2020-01-07T14:52:34+01:00