Polska, Góra Kalwaria

Dodano: 30.06.2010

Polska, Góra Kalwaria: Wieczernik w sieci

W kościele Wieczerzy Pańskiej w Górze Kalwarii na Mariankach (zwanym popularnie Wieczernikiem) spoczywają doczesne szczątki – relikwie św. Stanisława Papczyńskiego, Założyciela marianów. Od niedawna miejsce to posiada swoją własną stronę internetową. Pod adresem www.kustosz.marianie.pl można znaleźć wiele informacji dotyczących zarówno postaci bł. ojca Stanisława, jak też historii kościoła i klasztoru.

Przydatne wskazówki znajdą także osoby, które chcą przybyć do grobu Błogosławionego, a górnokalwaryjscy parafianie – korzystający z posługi tamtejszych duszpasterzy – za pośrednictwem strony mają możliwość sięgnięcia po ogłoszenia duszpasterskie. Witryna została także wzbogacona o galerię zdjęć.

Internauci mogą także zapoznać się z artykułami o tematyce maryjnej autorstwa ks. kustosza Wojciecha Skóry MIC oraz odsłuchać wygłoszone przez niego konferencje rekolekcyjne (o Eucharystii, zakonne oraz o św. Stanisławie).

xkt

Inne aktualności

Wietnam: Pierwsze śluby w Sajgonie

Wrzesień 9, 2020|

15 sierpnia 2020 roku, w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki i Patronki, w imieniu Przełożonego Generalnego naszego Zgromadzenia, przyjąłem pierwsze śluby zakonne od naszych pierwszych Wietnamskich Współbraci. Są to Jan Chrzciciel Nguyen Van Bien, Piotr Nguyen Tien Dung i Piotr Nguyen Van Ha.

2020-01-07T17:30:32+01:00
Go to Top