Polska, Licheń

Dodano: 05.06.2011

Polska, Licheń: święcenia kapłańskie

Czterech mariańskich diakonów przyjęło w Licheniu w minioną sobotę sakrament święceń w stopniu prezbiteratu z rąk ks. bp. Wiesława Meringa, biskupa diecezji włocławskiej. Nowo wyświęceni księża to: Marcin Bartoszczyk, pochodzący z Pabianic (archidiecezja łódzka), Łukasz Mazurek z Zabrza (diecezja gliwicka), Przemysław Męch z Łazińska – parafia Trąbczyn (archidiecezja gnieźnieńska) oraz Roman Pupiec z Lipska (diecezja zamojsko-lubaczowska).

Bazylika mniejsza w sanktuarium maryjnym w Licheniu zapełniła się wieloma współbraćmi, przybyłymi z różnych domów zakonnych prowincji polskiej oraz z zagranicy, rodzinami, przyjaciółmi i wiernymi z rodzinnych parafii neoprezbiterów oraz pielgrzymami, którzy uczestnicząc w tej uroczystej Eucharystii mieli okazję przeżyć podniosłe chwile święceń kapłańskich. Wśród kilkudziesięciu koncelebransów obecny był także abp Jan Paweł Lenga MIC, emerytowany biskup diecezji Karaganda w Kazachstanie.

Nowo wyświęceni duchowni – których w najbliższych tygodniach czekają msze święte prymicyjne w rodzinnych parafiach oraz w zakonnych i zaprzyjaźnionych wspólnotach, a także urlop – miesiące wakacyjne spędzą jako spowiednicy i kaznodzieje w licheńskim sanktuarium, a z końcem sierpnia trafią do mariańskich parafii w Polsce, gdzie czeka na nich posługa w charakterze duszpasterzy i katechetów. Ks. Marcin będzie pracował w Skórcu k. Siedlec, ks. Łukasz w Warszawie-Pradze, ks. Przemysław w Lublinie, a ks. Roman w Elblągu.

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2020-01-07T19:10:01+01:00