Polska, Lublin

Dodano: 07.10.2012

Polska, Lublin: marianie na wieki

W niedzielę 7 października podczas uroczystej Eucharystii w mariańskim kościele Niepokalanego NMP w Lublinie, na ręce Przełożonego Prowincji Polskiej ks. Pawła Naumowicza MIC dwóch braci – Konstanty Anaszka oraz Vadzim Mizer – złożyło wieczyste śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Obaj neoprofesi pochodzą z Białorusi i są alumnami szóstego roku mariańskiego seminarium.

Nie sposób nie zaznaczyć obecności na uroczystej Eucharystii wielu mariańskich współbraci, zwłaszcza z Białorusi, a także z Litwy i Ukrainy.

Ksiądz Prowincjał w homilii zwrócił uwagę na fakt, że konsekracja zakonna jest głęboko zanurzona w sakramencie chrztu. I chociaż czytania przeznaczone przez Kościół na niedzielę traktowały przede wszystkim o małżeństwie, słowa „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela” doskonale odzwierciedlały wydarzenie złożenia wieczystej profesji.

Dla mariańskich alumnów dzień ten miał podwójne znaczenie, albowiem stanowił również inaugurację nowego roku akademickiego.

Piotr Szyperski MIC

Inne aktualności

Wietnam: Pierwsze śluby w Sajgonie

Wrzesień 9, 2020|

15 sierpnia 2020 roku, w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki i Patronki, w imieniu Przełożonego Generalnego naszego Zgromadzenia, przyjąłem pierwsze śluby zakonne od naszych pierwszych Wietnamskich Współbraci. Są to Jan Chrzciciel Nguyen Van Bien, Piotr Nguyen Tien Dung i Piotr Nguyen Van Ha.

2019-12-05T19:15:58+01:00
Go to Top