Polska, Lublin

Dodano: 30.11.2016

Polska, Lublin: Uroczystości dziękczynne za kanonizację o. Stanisława Papczyńskiego

W parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP miały miejsce uroczystości dziękczynne za kanonizację o. Stanisława Papczyńskiego. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji lubelskiej abp Stanisław Budzik, natomiast słowo do wiernych wygłosił Przełożony Prowincji ks. Paweł Naumowicz MIC.

Zwracając się do zebranych ks. Naumowicz nakreślił sylwetkę św. o. Stanisława, ukazując jednocześnie aktualność jego przesłania: „Chociaż Jan Papczyński, jak brzmiało pierwotnie imię świętego, żył w XVII wieku, jego przesłanie jest wciąż aktualne. To on zawierzył się Maryi i Jej poświęcił pierwsze polskie zgromadzenie męskie, zakładając księży marianów. To on był wielkim orędownikiem życia i modlitwy, szczególnie tej, która niosła pomoc duszom czyśćcowym. To zadania także na dziś”.

Po Mszy św. wierni obejrzeli spektakl opowiadający o życiu i działalności św. o. Stanisława Papczyńskiego.

Inne aktualności

Kamerun: uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego

Czerwiec 6, 2020|

18 maja to dzień szczególny dla Zgromadzenia Księży Marianόw; wspominamy wówczas naszego Ojca Założyciela, św. Stanisława Papczyńskiego. Tegoroczne uroczystości w Wikariacie Kameruńskim odbyły się w naszym domu seminaryjnym w Ngoya.

2019-12-10T22:41:54+01:00