Polska, Puszcza Mariańska

Dodano: 11.05.2014

Polska, Puszcza Mariańska: Elewacja relikwii św. Stanisława Papczyńskiego

W Niedzielę Dobrego Pasterza, 11 maja, w tygodniu poprzedzającym 383. rocznicę urodzin Św. Stanisława Paczyńskiego w naszej parafii nastąpiła uroczysta elewacja jego relikwii. Celem było umieszczenie relikwii w godniejszym miejscu kultu, w kościele zbudowanym przez pierwszych marianów. To wielkie wydarzenie dla całej wspólnoty, gdyż to właśnie w tym miejscu w 1673 r. do pustelni eremitów dołączył dawny członek zakonu pijarów, ojciec Stanisław Papczyński, któremu została przekazana owa pustelnia wraz z kaplicą pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Ojciec Stanisław założył tu polski zakon marianów. Z czasem wokół nowopowstałego ośrodka kultu maryjnego powstała wieś – Puszcza Mariańska.

W uroczystej procesji relikwie błogosławionego nieśli: dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby konsekrowane, a wśród nich współbracia, księża marianie. Relikwie niósł także najstarszy nasz współbrat, ks. Wacław Makoś MIC, który w latach 2002-2007 był wicepostulatorem procesu beatyfikacyjnego św. Stanisława Papczyńskiego. Była w tym zawarta głęboka symbolika całości i nierozerwalności naszej parafii. Od tego dnia każdy będzie mógł uczcić relikwie Błogosławionego w tzw. starym kościele.

Uroczystość zbiegła się z zakończeniem na szczeblu diecezjalnym procesu kanonizacyjnego. Ufamy, że już niedługo dane nam będzie modlić się do o. Stanisława jako świętego.

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2019-12-05T20:31:32+01:00