Polska, Skórzec

Dodano: 07.09.2016

Polska, Skórzec: nowi profesi mariańscy

W dniu 7 września br. podczas uroczystych nieszporów w kaplicy domu zakonnego w Skórcu swój nowicjat rozpoczęło czterech braci, którzy wcześniej przygotowywali się przez rok postulatu. Następnego dnia podczas uroczystej Mszy świętej w kościele parafialnym swoją pierwszą profesję zakonną złożyło pięciu braci nowicjuszy, którzy przez rok odbywali swoją formację pod okiem mistrza. Uroczystościom przewodniczył i homilię wygłosił ks. Prowincjał Paweł Naumowicz MIC.

W homilii ks. Prowincjał porównał czas nowicjatu do przebywania dziecka w łonie matki, zaś pierwsze śluby do narodzin, nawiązując w ten sposób do przeżywanego w tym dniu święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz misterium Niepokalanego Poczęcia obecnego w charyzmacie mariańskim.

W uroczystościach wzięli udział licznie przybyli marianie z Polski, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu i Brazylii. Obecny był m.in. ekonom generalny ks. Wojciech Jasiński MIC oraz przełożony Wikariatu Ukraińskiego ks. Wiktor Łutkowski MIC.

Po zakończeniu Eucharystii odbył się uroczysty obiad w klasztornym refektarzu, po czym nowi profesi udali się do swoich domów rodzinnych na urlop. Braciom, którzy złożyli swoje pierwsze śluby życzymy obfitości Bożej łaski oraz opieki Maryi Niepokalanej na drodze mariańskiego powołania.

xrf

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2019-12-10T22:13:15+01:00