Polska, Skórzec

Dodano: 16.07.2010

Polska, Skórzec: olimpijskie sukcesy

Zakończyła się VII Olimpiada Mariańska w Skórcu. Po trzydniowych zmaganiach w konkurencjach sportowych, w kolejce do prysznica oraz spaniu na karimacie zakończyliśmy nasze spotkanie wspólną Eucharystią w kościele parafialnym. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji pucharami, dyplomami i cennymi nagrodami. Oczekiwania uczestników przerosła choćby ilość piłek stanowiących nagrody: 90 sztuk robi wrażenie. 

Sportowcy wraz z opiekunami przyjechali na olimpiadę z 6. parafii prowadzonych przez księży marianów: Grudziądz, 

Puszcza Mariańska, Goźlin, Licheń, Góra Kalwaria oraz miejscowa młodzież ze Skórca. 220. uczestników(w różnych kategoriach wiekowych) prowadziło rozgrywki w piłkę nożną, piłkę siatkową i unihokeja. Sztandarową konkurencją, jak co roku, był bieg mariański na dystansie 1673 m. 
Wyniki z poszczególnych konkurencji oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie www.mlodzi.marianie.pl

ks. Roman Frąckowiak MIC

Inne aktualności

Wietnam: Pierwsze śluby w Sajgonie

Wrzesień 9, 2020|

15 sierpnia 2020 roku, w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki i Patronki, w imieniu Przełożonego Generalnego naszego Zgromadzenia, przyjąłem pierwsze śluby zakonne od naszych pierwszych Wietnamskich Współbraci. Są to Jan Chrzciciel Nguyen Van Bien, Piotr Nguyen Tien Dung i Piotr Nguyen Van Ha.

Kamerun: uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego

Czerwiec 6, 2020|

18 maja to dzień szczególny dla Zgromadzenia Księży Marianόw; wspominamy wówczas naszego Ojca Założyciela, św. Stanisława Papczyńskiego. Tegoroczne uroczystości w Wikariacie Kameruńskim odbyły się w naszym domu seminaryjnym w Ngoya.

2019-12-04T21:17:04+01:00
Go to Top