Polska, Stary Sącz 

Dodano: 15.06.2008

Polska, Stary Sącz: dziękczynienie za beatyfikację o. Stanisława Papczyńskiego

Mieszkańcy Sądecczyzny oraz wierni z terenu diecezji tarnowskiej w niedzielę, 15 czerwca, zgromadzili się na modlitwie dziękczynnej pod przewodnictwem ks. kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski, ks. bp. Wiktora Skworca, biskupa tarnowskiego oraz ks. bp. Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej przy ołtarzu papieskim – w miejscu pamiętnej celebry z 1999 r. – w Starym Sączu.

Do przewodnich, corocznych motywów uroczystości, jakimi są wdzięczność za kanonizację św. Kingi oraz za wizytę Sługi Bożego Jana Pawła II w Starym Sączu w 1999 r., diecezjanie tarnowscy dziękowali też Bogu za akt beatyfikacji syna ziemi sądeckiej – o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela marianów. Z tej racji w uroczystości wzięli licznie zgromadzeni marianie, na czele z przełożonym generalnym zgromadzenia o. Janem Mikołajem Rokoszem oraz przełożonym Prowincji Opatrzności Bożej – o. Pawłem Naumowiczem. Do Starego Sącza przybyli także członkowie Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich z Warszawy oraz grupa wiernych z mariańskiej parafii w Licheniu Starym. Uroczystą mszę świętą koncelebrowaną przy ołtarzu “papieskim” poprzedził montaż słowno-muzyczny przygotowany przez mariańskich alumnów z Lublina, obrazujący sylwetkę św. Stanisława oraz misję założonego przezeń zakonu.

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2019-12-04T17:45:38+01:00