Kazachstan, Karaganda

Dodano: 05.01.2011

Kazachstan: spotkanie diecezjalne w Karagandzie

Dnia 5 stycznia 2011 odbyło się u nas, w Karagandzie, w parafii św. Józefa (katedra) spotkanie diecezjalne wszystkich księży i sióstr pracujących w diecezji karagandzkiej z naszymi biskupami Janem Pawłem Lengą MIC i Atanazym Sznajderem ORC. Rozpoczęliśmy je modlitwą przedpołudniową i konferencją o. Leopolda SIM, wikariusza parafii katedralnej. Potem przeszliśmy do katedry na godzinną adorację. Następnie wróciliśmy do domu parafialnego na kolejną część, tym razem roboczą. Abp Jan Paweł wręczył nominacje na nowego dziekana i wicedziekana oraz księdza odpowiedzialnego za młodzież. Ks. Alosza Miciński MIC został drugim odpowiedzialnym w diecezji za młodzież.
Ostatnim punktem programu był obiad, na który zaprosił na biskup do kurii diecezjalnej.

Przez długi czas świętowaliśmy  śpiewając kolędy w różnych językach, rozmawiając o swoim życiu, przeżywaniu świąt. Spotkanie był0 interesujące, ponieważ w naszej diecezji pracują księża, siostry i świeccy  misjonarze z kilku  krajów: Polski, Słowacji, Niemiec, Austrii, Filipin, Korei, Litwy, Papui Nowej Gwinei, Hiszpanii oraz miejscowi duchowni z Kazachstanu. Na koniec spotkania wszyscy zostali obdarowani prezentami świąteczno-noworocznymi.

Grzegorz Burdyński MIC

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2019-12-04T21:37:50+01:00