Polska, Lublin 

Dodano: 05.06.2017

Polska, Lublin: święcenia prezbiteratu i diakonatu

fot. Kacper Pawlak MIC

W dniu wczorajszym (4.06.2017) w Lublinie w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP podczas Mszy św. o godz. 12.30 bp Józef Wróbel udzielił naszym współbraciom dk. Piotrowi Szyperskiemu MIC i br. Konstantemu Huszczy MIC święceń prezbiteratu i diakonatu.

W homilii ks. bp nawiązując do postaci Piotra Apostoła z Ewangelii wg. św. Jana, w której Chrystus zapytał o miłość do Niego, wskazał na wyraźnie naśladowanie Jego drogi – drogi doskonałości. Przez to potrójne wezwanie Chrystus zaprosił zarówno św. Piotra, jak i naszych współbraci do głoszenia Ewangelii oraz sprawowania Jego Ofiary.

W dalszej części homilii ks. bp podkreślił również, że przyjęcie święceń jest swoistego rodzaju wejściem w postawę miłości, gdyż tylko ten, kto miłuje Jezusa może odpowiedzieć na to wezwanie.

Zarówno ks. Piotra Szyperskiego MIC, jak i ks. diakona Konstantego Huszczę MIC polecamy wstawiennictwu św. o. Stanisława Papczyńskiego oraz opiece Niepokalanej Matki Zbawiciela.

xas

Inne aktualności

Kamerun: uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego

Czerwiec 6, 2020|

18 maja to dzień szczególny dla Zgromadzenia Księży Marianόw; wspominamy wówczas naszego Ojca Założyciela, św. Stanisława Papczyńskiego. Tegoroczne uroczystości w Wikariacie Kameruńskim odbyły się w naszym domu seminaryjnym w Ngoya.

2019-12-04T19:49:56+01:00