Polska, Lublin 

Dodano: 05.06.2017

Polska, Lublin: święcenia prezbiteratu i diakonatu

fot. Kacper Pawlak MIC

W dniu wczorajszym (4.06.2017) w Lublinie w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP podczas Mszy św. o godz. 12.30 bp Józef Wróbel udzielił naszym współbraciom dk. Piotrowi Szyperskiemu MIC i br. Konstantemu Huszczy MIC święceń prezbiteratu i diakonatu.

W homilii ks. bp nawiązując do postaci Piotra Apostoła z Ewangelii wg. św. Jana, w której Chrystus zapytał o miłość do Niego, wskazał na wyraźnie naśladowanie Jego drogi – drogi doskonałości. Przez to potrójne wezwanie Chrystus zaprosił zarówno św. Piotra, jak i naszych współbraci do głoszenia Ewangelii oraz sprawowania Jego Ofiary.

W dalszej części homilii ks. bp podkreślił również, że przyjęcie święceń jest swoistego rodzaju wejściem w postawę miłości, gdyż tylko ten, kto miłuje Jezusa może odpowiedzieć na to wezwanie.

Zarówno ks. Piotra Szyperskiego MIC, jak i ks. diakona Konstantego Huszczę MIC polecamy wstawiennictwu św. o. Stanisława Papczyńskiego oraz opiece Niepokalanej Matki Zbawiciela.

xas

Inne aktualności

Wielka Brytania: pielgrzymka czcicieli Miłosierdzia Bożego do Aylesford

wrzesień 9, 2021|

W poniedziałek 30 sierpnia br. w sięgającym swych początków XIII wieku Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i św. Szymona Stocka w Aylesford na swojej dorocznej pielgrzymce zgromadzili się czcicieli Bożego Miłosierdzia z Wielkiej Brytanii. Pielgrzymka zorganizowana została przez prowadzony w Londynie przez Księży Marianów Apostolat Bożego Miłosierdzia.

Rwanda: święcenia kapłańskie czterech marianów

wrzesień 9, 2021|

28 sierpnia br. mieliśmy w naszym domu zakonnym w Kibeho-Nyarushishi (Centrum Formacji Maryjnej) święcenia kapłańskie naszych czterech współbraci diakonów: Christian Munyaribanje MIC, Félix Uwimana MIC, Alfred Niyobuhungiro MIC i Cédric Ishimwe MIC. Udzielającym święceń był miejscowy ordynariusz diecezji Gikongoro, bp Célestin Hazikimana.

Kazachstan,Tajynsza: poświęcenie nowego domu duszpasterskiego

wrzesień 9, 2021|

Budowa nowego domu duszpasterskiego w Tajynszy, Kazachstan, dobiegła końca. Została przeprowadzona ogromnym wysiłkiem w krótkim, wymuszonym miejscowym klimatem, czasie. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu wielu, bardzo wielu ofiarodawców z Polski i innych krajów, organizacji wspierających ośrodki misyjne i zaangażowaniu miejscowych duszpasterzy i wiernych.

2019-12-04T19:49:56+01:00
Przejdź do góry