Polska, Goźlin 

Dodano: 11.09.2016

Polska, Goźlin (Mariańskie Porzecze): uroczystości dziękczynne

W niedzielę 11 września w parafii Goźlin – Mariańskie Porzecze odbyły się uroczystości dziękczynne za kanonizację św. o. Stanisława Papczyńskiego, którym przewodniczył przełożony generalny Zgromadzenia Księży Marianów ks. Andrzej Pakuła MIC. Uroczystość połączona była z przypadającym w dniu 15 września odpustem parafialnym ku czci Matki Bożej Bolesnej, a także z dziękczynieniem za tegoroczne plony ziemi.

Podczas uroczystości poświęcony został w świątyni nowy obraz św. o. Stanisława Papczyńskiego oraz kamienny obelisk z tablicą upamiętniającą powrót po 102 latach marianów do Mariańskiego Porzecza (1966 r.) oraz cudowne ocalenie kościoła od pożaru, który miał miejsce w 1996 r.

W homilii ks. Andrzej Pakuła MIC przybliżając wiernym sylwetkę św. o. Stanisława, zaznaczył, że „święci stanowią dla nas lustro, w którym możemy się przejrzeć”: „W świętych, kiedy przyglądamy się ich życiu, widzimy nas samych. Widzimy sens naszego życia, widzimy dynamikę naszego życia, widzimy powołanie nasze, widzimy po co Pan Bóg nas stworzył i jakie jest nasze podstawowe powołanie. W nich ostatecznie dostrzegamy, że ludzkie życie poprzez śmierć jest przeznaczone do życia wiecznego, do życia w Bogu. Ci, którzy umierają w Panu, żyją na wieki”.

W dalszej części homilii Przełożony Generalny uwypuklił istotę obecności świętych w życiu ludzkim: „W przypadku świętych doświadczamy ich obecności. Oni zachęcają nas, abyśmy podobnie jak o. Stanisław Papczyński wyświadczali innym dobro. A także zapraszają nas, abyśmy całą swoją ufność pokładali w Bogu”.

Po uroczystej Eucharystii wszyscy zebrani udali się na wcześniej przygotowany posiłek.

Zdjęcia: podlasie24.pl

Inne aktualności

Kamerun: uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego

Czerwiec 6, 2020|

18 maja to dzień szczególny dla Zgromadzenia Księży Marianόw; wspominamy wówczas naszego Ojca Założyciela, św. Stanisława Papczyńskiego. Tegoroczne uroczystości w Wikariacie Kameruńskim odbyły się w naszym domu seminaryjnym w Ngoya.

2019-12-05T19:13:58+01:00