Polska, Góra Kalwaria 

Dodano: 15.09.2016

Polska, Góra Kalwaria: widowisko „Św. Stanisław z Góry Kalwarii” (zapowiedź)

W roku kanonizacji ojca Stanisława Papczyńskiego, dokładnie w 315. rocznicę jego śmierci, 17 września 2016 roku o godzinie 19.30, na rynku w Górze Kalwarii odbędzie się uliczne widowisko poświęcone jego osobie, na które zapraszają: Bractwo Męki Pańskiej, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Ośrodek Kultury.

W trzynastu scenach ukazane zostaną ważne momenty z życia Świętego oraz Miasta, w którym przeżył ostatnie 24 lata życia. Obok Ojca Papczyńskiego zobaczymy m. in. hetmana wielkiego koronnego Jana Sobieskiego oraz założyciela Nowej Jerozolimy, biskupa Stefana Wierzbowskiego.

Inscenizacja przeniesie nas do XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, nękanej wojnami i wsławionej heroizmem wiary wielu swoich synów. Szczególne miejsce w tej historii ma powstanie Nowej Jerozolimy, czyli Kalwarii Mazowsza.

Tekst widowiska wyszedł spod pióra Jacka Kowalskiego – poety i pieśniarza, wielkiego miłośnika sarmackiej Polski. Również on jest autorem pieśni do widowiska, które zaaranżowała Anita Murawka. Inscenizację uświetni występ zespołu Monogramista JK oraz chóru Reditus.

Przedstawienie światło – dźwięk zatytułowane „św. Stanisław z Góry Kalwarii” rozpocznie się po zachodzie słońca o 19.30 na rynku miejskim w Górze Kalwarii, który, jak ufamy zapełni się życzliwymi widzami.

Zapraszamy!

Źródło: kalwaria-mazowsza.org

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2020-01-10T18:50:33+01:00