Kazachstan, Karaganda

Dodano: 03.01.2013

Kazachstan: wigilia w Oratorium Dobrego Pasterza w Karagandzie

Wieczorem 21 grudnia rozpoczęliśmy świętowanie oratoryjnej wigilii. Na ten wieczór przybył do nas zacny gość – pasterz naszej diecezji, ks. biskup Janusz Kaleta. Oczywiście nie zabrakło najliczniejszej grupy, czyli dzieci i młodzieży, podopiecznych naszego Oratorium, wraz z wychowawcami Tatianą i Borysem.

Początkiem naszego programu było dzielenie się miłością w postaci tradycyjnego łamania się opłatkiem i składania życzeń świątecznych. Dobrym słowem do wszystkich podzielili się także, oprócz naszego gościa, gospodarze: ks. Zbigniew Grygorcewicz MIC – przełożony domu zakonnego oraz proboszcz parafii i ks. Grzegorz Burdyński MIC – opiekun Oratorium i wikariusz parafii. Ks. Zbigniew wprowadził wszystkich w charakter tej wieczerzy odpowiednią katechezą.

Po tradycyjnym połamaniu się opłatkiem rozpoczęliśmy prawdziwą wieczerzę wigilijną, składającą się z kilku postnych dań przygotowanych przez naszą kucharkę Lusię.

Po wieczerzy wigilijnej udaliśmy się wszyscy do kościoła, gdzie pomodliliśmy się wspólnie dziesiątką różańca i śpiewem przywitaliśmy kolejnego gościa – św. Mikołaja, który przychodząc, powitał najpierw swojego „kolegę”, czyli księdza biskupa. Prezenty dla naszych dzieci w tym roku po raz pierwszy pomogli przygotować nasi parafianie, dzieląc się z najbiedniejszymi swoim sercem. Dzięki włoskiej firmie Cantoni Motor z Polski mogliśmy również dla rodzin naszych dzieci i biednych rodzin naszej parafii, które w większości mają polskie korzenie, przygotować paczki świąteczne składające się z niezbędnych na ten czas produktów spożywczych. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim parafianom i firmie Cantoni Motor. Wasz dar naprawdę sprawił wszystkim dzieciom i biednym rodzinom wiele radości!

Grzegorz Burdyński MIC

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2020-01-09T16:49:42+01:00