Portugalia, Balsamão

Dodano: 29.06.2017

Portugalia, Balsamão: zmarł ks. Franciszek Jaworski MIC

Portugalia, Balsamão: z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 29 czerwca 2017 r. ks. Franciszek Jaworski MIC członek naszego domu zakonnego w Balsamão zmarł w szpitalu w Macedo de Cavaleiros ok. godz. 17.30. Przeżył 93 lata; 61 lat powołania zakonnego i 56 lat kapłaństwa.

Pogrzeb odbył się w piątek, 30 czerwca 2017 r. w kościele sanktuaryjnym Matki Bożej Balsamão. Po Mszy św. pogrzebowej o godz. 18.00 ciało zmarłego zostało odprowadzone na cmentarz.

Naszego drogiego ks. Franciszka polecamy nieskończonemu Miłosierdziu Bożemu.

Inne aktualności

Wielka Brytania: pielgrzymka czcicieli Miłosierdzia Bożego do Aylesford

wrzesień 9, 2021|

W poniedziałek 30 sierpnia br. w sięgającym swych początków XIII wieku Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i św. Szymona Stocka w Aylesford na swojej dorocznej pielgrzymce zgromadzili się czcicieli Bożego Miłosierdzia z Wielkiej Brytanii. Pielgrzymka zorganizowana została przez prowadzony w Londynie przez Księży Marianów Apostolat Bożego Miłosierdzia.

Rwanda: święcenia kapłańskie czterech marianów

wrzesień 9, 2021|

28 sierpnia br. mieliśmy w naszym domu zakonnym w Kibeho-Nyarushishi (Centrum Formacji Maryjnej) święcenia kapłańskie naszych czterech współbraci diakonów: Christian Munyaribanje MIC, Félix Uwimana MIC, Alfred Niyobuhungiro MIC i Cédric Ishimwe MIC. Udzielającym święceń był miejscowy ordynariusz diecezji Gikongoro, bp Célestin Hazikimana.

Kazachstan,Tajynsza: poświęcenie nowego domu duszpasterskiego

wrzesień 9, 2021|

Budowa nowego domu duszpasterskiego w Tajynszy, Kazachstan, dobiegła końca. Została przeprowadzona ogromnym wysiłkiem w krótkim, wymuszonym miejscowym klimatem, czasie. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu wielu, bardzo wielu ofiarodawców z Polski i innych krajów, organizacji wspierających ośrodki misyjne i zaangażowaniu miejscowych duszpasterzy i wiernych.

2019-12-04T19:47:34+01:00
Przejdź do góry