Białoruś, Rosica

Dodano: 30.07.2011

Białoruś: uroczystości w Rosicy ku czci mariańskich męczenników

W dniach 29-30 lipca odbyły się coroczne uroczystości poświęcone pamięci błogosławionych męczenników z Rosicy – księży Jerzego Kaszyry MIC i Antoniego Leszczewicza MIC.

W tegorocznych uroczystościach główną mszę świętą celebrował sekretarz Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Stanisław Budzik wraz z ordynariuszem diecezji witebskiej ks. bp. Władysławem Blinem, który jest mężem stowarzyszonym mariańskiego zgromadzenia. Na uroczystościach, organizowanych przez naszych miejscowych współbraci z Białorusi, byli obecni księża diecezjalni, zakonnicy i zakonnice z różnych zgromadzeń oraz czciciele błogosławionych z Łotwy, Litwy, Polski i Rosji.

W tym roku do sanktuarium męczenników w Rosicy dotarły także trzy piesze pielgrzymki z Drui, Połocka, Borysowa oraz jedna pielgrzymka rowerowa z Borysowa. Liczba pielgrzymów, którzy przybyli pieszo i przyjechali rowerami, sięgała 250 osób. Najbardziej wzruszającym nabożeństwem wspomnianych uroczystości w Rosicy, jak co roku, była msza św. o północy z procesją na miejsce męczeńskiej śmierci.

Michał Ćwiaczkouski MIC 

Zobacz także:
Biografia bł. ks. Jerzego Kaszyry MIC
Biografia bł. ks. Antoniego Leszczewicza MIC

Inne aktualności

Kamerun: uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego

Czerwiec 6, 2020|

18 maja to dzień szczególny dla Zgromadzenia Księży Marianόw; wspominamy wówczas naszego Ojca Założyciela, św. Stanisława Papczyńskiego. Tegoroczne uroczystości w Wikariacie Kameruńskim odbyły się w naszym domu seminaryjnym w Ngoya.

2019-12-04T21:59:34+01:00