Polska, Lublin

Dodano: 02.10.2011

Polska, Lublin: nowy profes wieczysty w Polskiej Prowincji

Br. Jakub w towarzystwie
współbraci z seminaryjnego kursu

Wieczyste śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa wraz z przysięgą wytrwania w Zgromadzeniu Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP złożył w niedzielę 2 października br. Jakub Biernacki. Neoprofes wieczysty pochodzi z Grudziądza i jest alumnem 5. roku mariańskiego seminarium. Śluby w imieniu Zgromadzenia przyjął ks. Eugeniusz Zarzeczny MIC, wikariusz prowincjalny. Celebrans w homilii nawiązał do słów pierwszego czytania z Księgi Izajasza: Chcę zaśpiewać memu Przyjacielowi pieśń o Jego miłości ku swojej winnicy! Życzył br. Jakubowi, by te słowa nieustannie wypełniały się w jego życiu i by w Winnicy Pańskiej służył z radością i oddaniem.

Eucharystia, którą koncelebrowało kilkunastu współbraci zakonnych, miała miejsce w lubelskim kościele parafialnym księży marianów pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Jak zauważył ksiądz proboszcz Marek Otolski MIC – była to pierwsza uroczystość złożenia zakonnych ślubów w oddanej niedawno do użytku świątyni. Jej rangę podkreślił fakt, że odbyła się ona w niedzielę, a więc z udziałem wspólnoty parafialnej, a także podczas rozpoczętych tego dnia misji świętych. Lubelski proboszcz zachęcał przy tej okazji parafian do wytrwałej modlitwy o powołania do mariańskiej wspólnoty zakonnej.

xkt

Inne aktualności

Wietnam: Pierwsze śluby w Sajgonie

Wrzesień 9, 2020|

15 sierpnia 2020 roku, w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki i Patronki, w imieniu Przełożonego Generalnego naszego Zgromadzenia, przyjąłem pierwsze śluby zakonne od naszych pierwszych Wietnamskich Współbraci. Są to Jan Chrzciciel Nguyen Van Bien, Piotr Nguyen Tien Dung i Piotr Nguyen Van Ha.

2019-12-04T22:06:39+01:00
Go to Top