Włochy, Rzym

Dodano: 07.12.2012

Włochy, Rzym: Obchody Patronalnej Uroczystości Zgromadzenia w Domu Generalnym

Pierwszymi Nieszporami z Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, wieczorem 7 grudnia w domu generalnym w Rzymie, rozpoczęto celebrację święta patronalnego Zgromadzenia Księży Marianów. W tym roku modlitwie przewodniczył abp Marcello Bartolucci, sekretarz Kongregacji ds. Świętych. Przełożony Generalny o. Andrzej Pakuła po powitaniu gości przypomniał, że w 2013 roku minie 340 lat od zatwierdzenia pierwszej wspólnoty mariańskiej i w związku z tym ogłosił dla całego Zgromadzenia Księży Marianów rozpoczęcie Roku Wspólnoty. Z kolei abp M. Bartolucci w swej homilii przypomniał korzenie liturgiczne obchodzonej uroczystości, naukę Magisterium oraz jej wymiar duchowy. Nawiązując do momentów założenia i odnowienia, nazwał historię Zgromadzenia „historią łaski”. Zachęcił marianów do kontynuowania tej drogi pod opieką Niepokalanej jako właśnie swoistej „pielgrzymki łaski”.

Swoją obecnością w tym roku zaszczycili uroczystość także przedstawiciele kilku watykańskich dykasterii, rektorzy uczelni „Anselmianum” i „Claretianum”, na których studiują marianie oraz rzymscy przyjaciele Zgromadzenia. Świętowanie kontynuowano w braterskiej atmosferze, przy uroczystej kolacji.

Tomasz Sekulski MIC

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2019-12-05T19:21:49+01:00