Polska, Góra Kalwaria

Dodano: 17.09.2012

Polska, Góra Kalwaria: dziękczynienie za beatyfikację o. Stanisława Papczyńskiego

Kilkaset osób dziękowało Bożej Opatrzności za dar beatyfikacji o. Stanisława Papczyńskiego, w miejscu, gdzie spoczywają jego relikwie – w Górze Kalwarii na Mariankach. W tym roku minęło pięć lat od wyniesienia na ołtarze mariańskiego zakonodawcy. Uroczystej Eucharystii na placu za kościołem Wieczerzy Pańskiej przewodniczył wikariusz prowincji ks. Eugeniusz Zarzeczny MIC. Razem z nich koncelebrowało kilkunastu współbraci, wśród nich tegoroczni jubilaci obchodzący okrągłe rocznice złożenia profesji zakonnej oraz przyjęcia sakramentu święceń.

Zgodnie z wieloletnią tradycją mariańscy jubilaci przybywają do grobu Ojca Założyciela w niedzielę po kolejnej rocznicy śmierci o. Stanisława Papczyńskiego, czyli po 17 września. Zarówno ci, którzy mogli tego dnia przybyć na Marianki, jak też nieobecni współbracia (z powodu wieku, obowiązków lub też posługi za granicą) spotkali się z żywym aplauzem zgromadzonych wiernych.

xkt

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2019-12-05T19:15:06+01:00