Polska, Licheń

Dodano: 14.05.2008

Polska, Licheń: kaplica błogosławionego o. Stanisława Papczyńskiego

W najbliższą sobotę, tj. 17 maja, w bazylice dolnej sanktuarium maryjnego w Licheniu poświęcona zostanie kaplica pod wezwaniem św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, który ponad pół roku temu został beatyfikowany właśnie w Licheniu.

Prace nad przygotowaniem kaplicy rozpoczęły się zaraz po beatyfikacji. Przeniesiono do niej dębowy stół ołtarzowy, przy którym legat papieski kardynał Tarcisio Bertone ogłosił błogosławionym założyciela marianów. Przygotowano wystawę zdjęć z tej uroczystości. Niebawem w kaplicy umieszczony ma zostać również relikwiarz Błogosławionego.

Uroczystość poświęcenia kaplicy rozpocznie msza św. o godz. 12.00, sprawowana przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej w bazylice górnej. Po mszy księża i wierni przejdą do kaplicy pw. św. Stanisława, którą poświęci przełożony Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów, ks. Paweł Naumowicz.

“Wierzymy, że w tej kaplicy będzie kwitł kult błogosławionego ojca Stanisława. Planujemy odprawiać tam nabożeństwa w intencji kanonizacji naszego Założyciela, a także w intencjach zanoszonych przez pielgrzymów. Może modlitwy wiernych wyjednają kolejny cud za jego wstawiennictwem, niezbędny do starań o kanonizację o. Stanisława” – wyjaśnił ks. Wiktor Gumienny, kustosz licheńskiego sanktuarium, którym od 1949 r. opiekują się księża marianie.

Biuro Prasowe
Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Inne aktualności

Kamerun: uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego

Czerwiec 6, 2020|

18 maja to dzień szczególny dla Zgromadzenia Księży Marianόw; wspominamy wówczas naszego Ojca Założyciela, św. Stanisława Papczyńskiego. Tegoroczne uroczystości w Wikariacie Kameruńskim odbyły się w naszym domu seminaryjnym w Ngoya.

2020-01-07T14:49:54+01:00