Polska, Licheń

Dodano: 09.06.2009

Polska, Licheń: neoprezbiterzy Prowincji Opatrzności Bożej

Po odbyciu tygodniowych rekolekcji, które poprowadził ks. Maciej Zachara MIC, trzech naszych współbraci – Waldemar Kowalski, Tomasz Sadłowski oraz Paweł Śmierzchalski – przyjęło 6 czerwca w licheńskim sanktuarium święcenia prezbiteratu. Święceń udzielił im ks. abp Henryk Hoser SAC, biskup diecezji warszawsko-praskiej.

Ks. arcybiskup podczas homilii zachęcał przyszłych neoprezbiterów, aby nieustannie przyglądali się i zagłębiali w życie naszych Ojców Założyciela i Odnowiciela, aby od nich czerpali wzory oddania się Bogu i ludziom na służbę. Przypomniał również, że szczególnym znakiem naszego Zgromadzenia jest Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny i dlatego powinniśmy wyrażać wdzięczność Bogu za ten dar i czerpać z niego siły.

Po liturgii święceń, podczas obiadu, ojciec prowincjał Paweł Naumowicz MIC poinformował wszystkich, że ks. Waldemar Kowalski podejmie wkrótce swoją pierwszą pracę duszpasterską w parafii licheńskiej, natomiast ks. Tomasz Sadłowski pozostanie w Górze Kalwarii, gdzie pracuje od roku, a ks. Paweł Śmierzchalski pozostanie w parafii praskiej w Warszawie. Na uroczystość święceń przybyło wielu gości oraz księży i braci marianów z różnych parafii z Polski i z zagranicy, z o. Markiem Szczepaniakiem, wikariuszem generalnym oraz z o. prowincjałem Pawłem Naumowiczem na czele.

br. Jacek Rygielski MIC

Inne aktualności

Wietnam: Pierwsze śluby w Sajgonie

Wrzesień 9, 2020|

15 sierpnia 2020 roku, w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki i Patronki, w imieniu Przełożonego Generalnego naszego Zgromadzenia, przyjąłem pierwsze śluby zakonne od naszych pierwszych Wietnamskich Współbraci. Są to Jan Chrzciciel Nguyen Van Bien, Piotr Nguyen Tien Dung i Piotr Nguyen Van Ha.

2020-01-07T15:28:58+01:00
Go to Top