Polska, Warszawa

Dodano: 08.10.2011

Polska, Warszawa/Licheń: obchody Światowego Dnia Hospicjów

8 października obchodzono Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W obchody tego dnia włączyły się obydwa hospicja prowadzone przez Zgromadzenie Księży Marianów – Hospicjum Domowe w Warszawie oraz stacjonarne Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym.

Warszawskie hospicjum zorganizowało w siedzibie ośrodka (ul. Tykocińska, Targówek) koncert, w trakcie którego wystąpił duet gitarowy Mateusza Szemraja i Karoliny Zarzyckiej, który wykonał znane utwory z repertuaru muzyki klasyczne j. Po nim wystąpił Tomasz Martyński z zespołu Sunset Strip.

Hospicjum licheńskie zorganizowało natomiast koncert w połączeniu z aukcją charytatywną w Konińskim Domu Kultury. Do Konina z tej okazji przyjechali z występem Anita Lipnicka i John Porter oraz Kabaret Łowcy B. Wieczorny koncert prowadził Conrado Moreno, który opowiadał, jak ważną rolę pełni licheńska placówka opieki zdrowotnej. W przerwie koncertu Hiszpan o polskich korzeniach zaprosił wszystkich zebranych do licytacji przedmiotów, które zostały podarowane przez prywatnych darczyńców specjalnie na tę okazję. Wśród nich znalazły się m.in. obrazy, fotel, rower oraz meble. Jednak największą popularnością cieszyły się koszulki piłkarskie. Pierwsza z nich została wylicytowana za kwotę 1300 zł. Była to koszulka klubowa drużyny Warta Poznań z podpisami wszystkich piłkarzy. Na koncercie byli piłkarze poznańskiego klubu, Piotr Reiss oraz Tomasz Magdziarz, którzy osobiście dostarczyli t-shirt na licytację.

W konińskim koncercie uczestniczyło około 400 osób. Wśród gości znaleźli się lokalni samorządowcy, politycy, pracownicy oświaty i kultury. Nie zabrakło także wolontariuszy hospicjum oraz rodzin pacjentów. Łącznie zebrano około 21 tysięcy złotych. Dochód w całości został przekazany na działalność hospicjum.

ra/xkt

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2019-12-04T22:08:33+01:00