Portugalia,  Balsamão

Dodano: 20.09.2008

Uroczystość dziękczynienia za beatyfikację o. Stanisława Papczyńskiego

Dnia 20 września 2008 r. w Balsamão (Portugalia) odbyła się uroczystość dziękczynna za beatyfikację o. Stanisława Papczyńskiego.

Rozpoczęła się o godzinej 11:00 Eucharistią, której przewodniczył Ks. Biskup António Montes Moreira, ordynariusz Diecezji Bragança-Miranda. Podczas Mszy św. Ks. Biskup poświęcił pomnik Błogosławionego O. Stanisława Papczyńskiego, którego symbolikę przedstawił ks. Basileu Pires, MIC, przełożony marianów w Portugalii.

W homilii dostojny kaznodzieja zaznaczył, że O. Papczyński był głosicielem Miłosierdzia Bożego, wierzył i nauczał prawdy, że Bóg jest miłością. Apelował również, byśmy byli sługami miłosierdzia, na wzór Założyciela Marianów.

Pod koniec Mszy św. wszyscy wierni mieli okazję uczcić relikwie Św. Stanisława Papczyńskiego.

Po obiedzie goście uczestniczyli w uroczystej sesji, podczas której miał miejsce koncert muzyki klasycznej, inscenizacja kilku epizodów z życia O. Papczyńskiego oraz śpiewy i tańce ludowe w wykonaniu Zespołu Kulturalnego miasta Macedo de Cavaleiros. Głównym punktem tej sesji była prelekcja wygłoszona przez ks. Andrzeja Pakułę, Postulatora Generalnego, pt. „Błogosławiony O. Stanisław Papczyński w służbie Kościoła”.

W tej uroczystości uczestniczyli wszyscy marianie Wikariatu Portugalskiego, burmistrz powiatowego miasta, kilkunastu księży diecezjalnych, siostry zakonne, oraz około 200 pomocników i przyjaciół Zgromadzenia Księży Marianów w Portugalii.

Inne aktualności

Wietnam: Pierwsze śluby w Sajgonie

Wrzesień 9, 2020|

15 sierpnia 2020 roku, w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki i Patronki, w imieniu Przełożonego Generalnego naszego Zgromadzenia, przyjąłem pierwsze śluby zakonne od naszych pierwszych Wietnamskich Współbraci. Są to Jan Chrzciciel Nguyen Van Bien, Piotr Nguyen Tien Dung i Piotr Nguyen Van Ha.

2019-12-04T17:52:06+01:00
Go to Top