Stany Zjednoczone, Stockbrigde

Dodano: 15.04.2009

USA, Stockbridge: Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ponad 15 tys. pielgrzymów przybyło do Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Stanach Zjednoczonych. Do Stockbridge w stanie Massachusetts pielgrzymowali wierni z północno-wschodniego wybrzeża USA, a także z Kanady. Na Rajskie Wzgórze licznie przybyli także Polacy i potomkowie polskich emigrantów.

Szczególnym wydarzeniem było ofiarowanie sanktuarium relikwii bł. Michała Sopoćki. Przekazał je abp Edward Ozorowski z Białegostoku, gdzie spowiednik i duchowy powiernik Siostry Faustyny spędził ostatnie lata życia. Ks. Sopoćkę łączą z opiekującymi się sanktuarium marianami szczególne więzy. Osobiście przekazał on bowiem udającemu się w 1940 r. do Waszyngtonu, ks. Józefowi Jarzębowskiemu, mariańskiemu wychowawcy z gimnazjum na warszawskich Bielanach, memoriał i inne materiały dotyczące nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego według objawień siostry Faustyny. Dzięki temu zaledwie w dwa i pół roku po śmierci nikomu wówczas nie znanej mistyczki z krakowskich Łagiewnik, marianie ze Stanów Zjednoczonych podjęli się szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia, co kontynuują i dziś.

br. Andrzej Mączyński MIC/Radio Vaticana

Inne aktualności

Waszyngton, U.S.A: zmarł najstarszy członek Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Kazimierz Krzyżanowski MIC

1 stycznia, 2020|

Ks. Kazimierz Krzyżynowski MIC urodził się w Lublinie 17 stycznia 1923 r. Początkowo uczęszczał do szkoły w swoim rodzinnym [...]

2019-12-04T19:58:26+01:00