Włochy, Rzym

Dodano: 27.08.2009

Włochy, Rzym: Zaproszenie do Modlitwy w Stulecie Ocalenia i Odrodzenia Zgromadzenia Księży Marianów

Rzym, dnia 27 sierpnia 2009 roku
Prot. n. 184/2009

ZAPROSZENIE DO MODLITWY
W STULECIE OCALENIA I ODRODZENIA
ZGROMADZENIA KSIĘŻY MARIANÓW

Piszę ten list, aby przypomnieć o bodaj najważniejszym dniu obchodów naszego Jubileuszu, oraz zaprosić wszystkich współbraci do szczególnego zjednoczenia się w tym dniu w modlitwie dziękczynno-błagalnej. Myślę o 29 sierpnia, kiedy to 100 lat temu ks. Jerzy Matulewicz złożył swe pierwszy śluby zakonne w Zgromadzeniu Marianów.

Bł. Jerzy złożył swe śluby potajemnie, na ręce delegata apostolskiego, ks. bp Kazimierza Ruszkiewicza, w obecności ostatniego wówczas marianina i przełożonego generalnego, o. Wincentego Sękowskiego. Wydarzenie to, uważane za początek odnowy naszej wspólnoty, miało miejsce w Warszawie, w domu zakonnym księży misjonarzy św. Wincentego a Paulo, bezpośrednio przylegającym do bazyliki sw. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

W tym dniu, o godz. 11:00, po stu latach od tego wydarzenia, razem z metropolitą warszawskim, zgromadzimy się w tej bazylice, aby dziękować Bogu za dar ocalenia i odnowy naszego Zgromadzenia i prosić o dalsze Boże błogosławieństwo dla nas. Wtedy też czterech naszych współbraci złoży wieczyste śluby zakonne, co będzie pięknym znakiem, iż ocalona sto lat temu od śmierci wspólnota cieszy błogosławieństwem Boga.

Wszystkich współbraci zwłaszcza z Polski, razem z przełożonym Prowincji Opatrzności Bożej, ks. Pawłem Naumowiczem MIC, zapraszam do udziału w stacji jubileuszowej w bazylice św. Krzyża w Warszawie.

Wszystkie zaś wspólnoty mariańskie na świecie i wszystkich współbraci zapraszam do przeżycia tego radosnego dnia w duchu dziękczynno-błagalnym. Proponuje, aby w tym dniu, we wszystkich wspólnotach na świecie odbyć adorację NS, odśpiewać Te Deum oraz odnowić profesję zakonną w duchowej łączności z aktem profesji ks. Jerzego Matulewicza sprzed stu lat, która dała początek naszej odnowie. Zjednoczeni we wspólnocie serc i umysłów prośmy Boga, aby także dzisiaj tchnął w nas swojego Ducha, dla odnowienia naszej miłości i wierności.

Na radosne świętowanie z serca wszystkim błogosławię i polecam się waszym modlitwom.

Jan M. Rokosz MIC
Przełożony Generalny

Inne aktualności

Wietnam: Pierwsze śluby w Sajgonie

Wrzesień 9, 2020|

15 sierpnia 2020 roku, w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki i Patronki, w imieniu Przełożonego Generalnego naszego Zgromadzenia, przyjąłem pierwsze śluby zakonne od naszych pierwszych Wietnamskich Współbraci. Są to Jan Chrzciciel Nguyen Van Bien, Piotr Nguyen Tien Dung i Piotr Nguyen Van Ha.

2019-12-04T20:44:10+01:00
Go to Top